Masterrind – Özel Açık Arttırması: SHA GUAVA için 100.000 Euro

Mükemmel bir tip, fantastik soy ağacı ve standartların çok üzerinde bir buzağı. Masterrind özel etkinliğinde üstün Holstein ırkı için açık arttırma düzenlendi. Verden merrind GmbH , Lingen’deki Emslandhallen’de ikinci kez birinci sınıf çiftlik hayvancılığı açık arttırması gerçekleşti.

Muhteşem bir atmosferde gerçekleşen açık arttırmada, komşu Avrupa ülkelerinden ve neredeyse tüm federal bölgelerden gelen sayısız seyirci ile müzayedeci Michael Hellwinkel yeniden bir araya geldi.

Etkinlikte ‘’Gecenin Kraliçesi’’ açık arttırmada sahneye çıktı. Sha Guave, muhteşem tip, genetik ve soy ağacına sahip buzağı dünyanın genomik sahnesinin en üstünde bulunuyor. Açık arttırmada ilk kez yüksek Amerikan ve Alman damızlık değerlerine sahip bir hayvan satıldı.

Salonun enerjisi çok yüksekti, mezatçı dinlenme fırsatı bulamadı. 30 bin avro, 60 bin avro fiyatlar havada uçuşuyordu. Peki ya sizce nereye kadar tırmandı? 100 bin avroluk bir rüyada, müzayedeci Hellwinkel çekicini heyecanlı alkışların arasında indirdi ve satışı gerçekleştirdi.

 

 

Güray Yılmaz
guray.yilmaz@digikobi.net